Slide Left Slide Right

Z wiatrem przez świat...

DALEJ

pod żaglami

z kite'em

na śniegu

w podróży

O mnie

Tomasz Barańczuk

Żeglarz, kitesurfer, pasjonat sportów wodnych i zimowych. Najczęściej spotkasz mnie tam, gdzie świeci słońce i wieje wiatr, lub gdzie właśnie napadało dużo śniegu. Od najmłodszych lat związany z wodą. Podobno pierwszy mazurski rejs zaliczyłem w wieku jedenastu miesięcy. Zbyt dobrze tego nie pamiętam ale musiało być fajnie skoro cały czas żeguję.

Później była deska z żaglem, deska na śniegu, aż w końcu odkryłem deskę z latawcem, na której ostatnio spędzam najwięcej czasu. Podróżuję po świecie, prowadzę szkolenia kitesurfingowe, szkolenia snowboardowe i organizuję rejsy żeglarskie. W zakładce „dziś i jutro” sprawdzisz gdzie aktualnie jestem i co planuję.

 

  • absolwent Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu: trener żeglarstwa
  • instruktor kitesrufingu level 3 (IKO)
  • instruktor snowboardu (SITS)
  • jachtowy sternik morski (PZŻ)
  • instruktor windsurfingu
  • morski sternik motorowodny (PZMiNW)

Doświadczenie

Jako instruktor, swoją pierwszą pracę podjąłem w 2007 roku w Rewie koło Gdyni, ucząc windsurfingu. W tym samym czasie rozszerzyłem zakres umiejętności o kitesurfing. W 2012 roku zrobiłem kurs instruktorski i zacząłem prowadzić szkolenia kitesurfingowe.

Jednocześnie cały czas bliskie mi było żeglowanie. W ciągu kilku lat wziąłem udział rejsach na Bałtyku oraz Morzu Północnym, które umocniły moją żeglarską pasję. Obyłem się z morzem i zebrałem cenne doświadczenie, które w 2012 roku pozwoliło mi uzyskać patent Jachtowego Sternika Morskiego. Rok później zorganizowałem swój pierwszy samodzielny rejs na morzu.

Zimą nigdy nie zamieniam się w Śpiącą Królewnę i cały czas jestem aktywny. Kiedy zamarzają pobliskie akweny lub spada pierwszy śnieg, od razu ruszam na snowkite’a. Moja pasja sięga również górskich stoków, na których od 2010 roku prowadzę szkolenia snowboardowe.

 

Dziś i jutro

KITESURFING W TAJLANDIA

REJS W CHORWACJI

JASTARNIA 2018

Galeria

Kontakt

Tomasz Barańczuk
 zwiatremps@gmail.com
/ +48 602 235 551
 tomek_baranczuk
 fanpage