Rejs po Cykladach w Grecji

Termin: 30. września – 14. października 2017

Port Zaokrętowania i wyokrętowania: Lavrio koło Aten

 

Możesz dołączyć również na jeden tydzień:

30. września – 7. października: start w Lavrio, koniec na Santorini

7. października – 14. października: start na Santorini, koniec w Lavrio

O co chodzi?

Cyklady to Grecki archipelag liczący 220 wysp, zajmujący powierzchnię 2649 km2. Raj dla żeglarzy i turystów z całego świata. Jacht i niespieszne żeglowanie pomiędzy nimi to najlepszy sposób poznania tego regionu. Oprócz głównych atrakcji turystycznych masz możliwość trafienia do miejsc dzikich, gdzie komercyjne wycieczki jeszcze nie dotarły. Tutaj spędzimy pierwszą połowę października. Kynthos, Mykonos, Paros, Naksos, Santorini to wyspy, które leżą na trasie naszego rejsu. Zakotwiczymy w zatoczkach z krystalicznie czystą wodą. Zwiedzimy białe miasta pokryte niebieskimi dachami. Wieczorem będziemy kosztować lokalnych potraw popijając do tego uzo. Brzmi ciekawie? Sprawdź dalsze szczegóły.

 

 

DOŚWIADCZENIE ŻEGLARSKIE NIE JEST WYMAGANE

 

Czym płyniemy?

Sun Odyssey 43 to jacht liczący 13,2 m. Żegluje nim do 10 osób. W środku są 4 kabiny, 2 toalety i duża mesa z kambuzem. Na zewnątrz kokpit ze stolikiem, pokład z mnóstwem miejsca do opalania, rufa z zainstalowaną drabinką, która pozwala na łatwe wejście i wyjście z wody.

 

 

Trasa rejsu

Wyruszamy z mariny w Lavrio. Po pierwszym tygodniu planujemy dopłynąć do Santorini, gdzie nastąpi ewentualna wymiana części załogi. Po drodze mamy mnóstwo wysp do wyboru, dlatego dokładną trasę rejsu dopasujemy do prognozy pogody, a w szczególności do kierunku wiejącego wiatru. Kończymy również w Lavrio.

 

 

 

Ubezpieczenie

Każdy we własnym zakresie powinien wyrobić sobie kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Posiadając tą kartę, w razie potrzeby skorzystania z pomocy medycznej, nie będziemy musieli wnosić żadnych opłat.

Koszty

Jeden tydzień: 900 zł + 120 eur do kasy jachtowej

Dwa tygodnie: 1800 zł + 240 eur do kasy jachtowej

Podana kwota zawiera opłatę za czarter jachtu, wyżywienie i napoje (również wyskokowe), opłaty portowe oraz paliwo. Nadwyżkę wpłaconych pieniędzy do kasy jachtowej zwracam po rejsie.
Podana kwota nie zawiera kosztów przelotu na/z wysp. Do Aten najtaniej można dolecieć z lotniska w Berlinie, a do berlina dojechać Polskim Busem. Przy wyborze jednego tygodnia rejsu łatwo na wybraną wyspę dopłynąć promem z Pireusu. Jego koszt to około 150 zł.

Rezerwacja

Miejsce rezerwuję w momencie otrzymania zaliczki 300 zł. Kolejność wpłat decyduje o możliwości wybrania koi/kabiny. Pozostałą kwotę 600 zł należy wpłacić najpóźniej do 25 sierpnia 2017. 120 euro będzie zbierane w dniu zaokrętowania.

 

W razie pytań pisz lub dzwoń:

zwiatremps@gmail.com

+48 602 235 551