Slide Left Slide Right

Z wiatrem przez świat...

DALEJ

pod żaglami

z kite'em

na śniegu

w podróży

About me

Tomasz Barańczuk

Żeglarz, kitesurfer, fan sportów wodnych i zimowych. Najczęściej można mnie znaleźć tam gdzie jest ciepło i wieje albo tam gdzie jest mróz i śnieg. Od najmłodszych lat związany z wodą. Podobno pierwszy mazurski rejs zaliczyłem w wieku dziewięciu miesięcy. Zyt dobrze tego nie pamiętam ale musiało być fajnie skoro wciąż to lubię.

 

Później była deska z żaglem, deska na śniegu, aż w końcu odkryłem deskę z latawcem, na której ostatnio spędzam najwięcej czasu. Podróżuję po świecie, prowadzę szkolenia kitesurfingowe, szkolenia snowboardowe i organizuję rejsy żeglarskie. W zakładce „dziś i jutro” sprawdzisz gdzie aktualnie jestem i co planuję.

 

  • absolwent Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu: trener żeglarstwa
  • instruktor kitesrufingu level 3 (IKO)
  • instruktor snowboardu (SITS)
  • jachtowy sternik morski (PZŻ)
  • instruktor windsurfingu
  • morski sternik motorowodny (PZMiNW)

Experience

Pracować jako instruktor zacząłem w 2007 roku. Uczyłem windsurfingu w Rewie koło Gdyni. Tam też naczyłem się pływać na kitesurfingu. W 2012 roku przeszedłem kurs instruktorski i zacząłem prowadzić szkolenia kitesurfingowe. W międzyczasie żeglowanie cały czas było (i jest) mi bliskie. Wziąłem udział w wielu ciekawych rejsach. Głównie na Bałtyku i Morzu Północnym. Obyłem się z morzem. Zebrałem sporo cennego doświadczenia, które w 2012 roku pozwoliło mi uzyskać patent Jachtowego Sternika Morskiego. Rok później zorganizowałem swój pierwszy, morski, samodzielny rejs.

Zimą nigdy nie zamieniałem się w Śpiącą Królewnę i cały czas jestem aktywny. Jak zamarzają pobliskie akweny lub wszystko pokrywa się śniegiem, ruszam na snowkite’a. Zamiana morza na góry nie jest mi obca. Od 2010 roku prowadzę również szkolenia snowboardowe.

 

 

Today and tomorrow

Contact

Tomasz Barańczuk
kontakt@zwiatremps.pl
/ +48 602 235 551
 tomek_baranczuk
www.facebook.com/zwiatremps